digestor

Digestor

 

Dnes sú digestory, neoddeliteľnou súčasťou kuchyne. Pomáhajú udržiavať čistý a zdravý vzduch v kuchyni, tým, že odstraňujú pary a pachy, ktoré vznikajú pri varení. Na trhu nájdete mnoho variantov a typov. Čo umožňuje každému nájsť ten najlepší pre svoje potreby. Ako sa rozhodnúť?

 

Rozhodovať sa môžete na základe rôznych parametrov výkon, cena, hlučnosť, štýl kuchyne a nesmieme zabudnúť ani na farbu a štýl spotrebičov, aby nevznikol vizuálny neporiadok.

 

Výkon nám udáva sila motora. Je to najdôležitejšia časť digestoru. Ak ste už pátrali na internete alebo aj v kamennom obchode určite ste natrafili na rôzne výkony motorov, s tým je spojená, aj hlučnosť. Pri výbere nesmiete zabudnúť na veľkosť miestnosti. Ak máte spojenú obývačku s kuchyňou je potrebné nájsť digestor, aby dokázal odsávať pachy z veľkej plochy. Najlepšie je nájsť kombináciu tichého a výkonného digestoru.

Digestory sa vyrábajú z nereze. Tu si treba dať pozor na kvalitu použitého materiálu, nakoľko lacnejšia nerez je veľmi zlá na údržbu a čistenie. Podlieha rýchlej oxidácií. Na povrchu sa vytvoria nepekné fľaky.

Všetky digestory obsahujú filtre. Tukové filtre zachytávajú mastnotu pri varení. Ak sú filtre nekvalitné môže to vplývať na výkon a hlučnosť motora. Mastnotu pri nekvalitnom filtri môžete pozorovať aj na okolnom nábytku, na ktorom sú usadeniny mastnoty vo forme žltých kvapiek. Filter treba meniť a čisti, predĺžite tak životnosť svojho digestoru.

V praxi sa stretávame aj s názorom, že dizajn je uprednostnený na úkor výkonu. Nie je tomu tak. Na trhu nájdete množstvo digestorov, ktoré sú dizajnovo a štýlovo krásne a aj výkonné.

 

Vstavaný digestor je veľmi diskrétny, integrovaný do hornej skrinky nad sporákom. Tento typ nijako nenarúša vizuál kuchyne. Osvetlenie digestorov je samozrejmosť. Vstavaný digestor sa vyrába v dvoch typoch výsuvný a plne zabudovaný. Výsuvný je spredu viditeľný okom, kde vidno prednú lištu. Vyrába sa v nerezovom prevedení vo farbe nereze, ale nájdeme aj jeho variant v čiernej a bielej farbe. Plne zabudovaný digestor je vidno až pri bližšom pohľade. Je skoro neviditeľný. Tieto digestory sú výkonné a cenovo dostupné.

 

Ak nad sporákom skrinku nechcete máme pre Vás nástenný digestor. Tieto sa montujú priamo na stenu nad sporákom. Dizajnovo nájdete naozaj širokú škálu. Od moderných cez klasické, zdobené drevenými lištami až po minimalistické. Tu si naozaj máte z čoho vyberať.

 

Ďalej tu máme digestor priestorový alebo pre lepšiu predstavivosť ostrovný. Tento sa využíva v kuchyni s ostrovom, kde je zabudovaná varná doska. Pôsobia veľmi elegantne a sviežo. Na trhu nájdete neuveriteľné množstvo dizajnov pre vašu kuchyňu. Digestory môžu byť ukotvené v strope na lanách, zabudované priamo do stropu. Nájdeme aj také, ktoré sú skôr podobné svietidlu než digestoru.

 

Digestor zabudovaný priamo vo varnej doske. Súhra dizajnu a funkčnosti pri ktorej sa musíme pripraviť aj na vyššiu cenu. Všetci výrobcovia ponúkajú aspoň jeden takýto typ. Samozrejme je tu aj o niečo lacnejšia alternatíva, a to digestor zabudovaný do pracovnej dosky.

 

podlaha

 

Dnes si povieme niečo o podlahách. Na trhu existuje veľké množstvo podláh. Ako si vybrať správnu? V nasledujúcom článku sa dozviete pár základných informácií, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

Ako prvá je laminátová podlaha je veľmi obľúbená v dnešných domácnostiach. Jej údržba nie je náročná. Pôsobí veľmi čisto, útulne a položiť si ju dokáže aj domáci kutil. Na trhu máte veľmi širokú ponuku v dekoroch aj štýloch. Dnešné laminátové podlahy majú veľmi dobrú odolnosť voči poškriabaniu a opotrebeniu. Preto sa často využívajú v hoteloch kanceláriách a iných komerčných priestoroch, ktoré majú zvýšený pohyb osôb. Pre tento druh podlahy nie je problém ani podlahové kúrenie.

Ďalšia veľmi obľúbená podlaha je vinylová podlaha. Je vhodná do domácností aj komerčných priestorov. Sú veľmi odolné voči vode, je to nepriepustný materiál. Ich údržba je veľmi jednoduchá, sú veľmi pružné a odolné voči krokom. Ich položenie je rovnaké ako pri predchádzajúcej laminátovej podlahe. Nevýhoda vinylovej podlahy je v predpríprave pred jej pokládkou. Vyžaduje si naozaj rovný povrch. Pokladá sa na podklad. Jej pokládka je veľmi rýchla. Na výber máte možnosť lepenej alebo klikanej verzii. Trh ponúka veľmi veľa druhov a štýlov, ktoré si môžete vybrať. Ak máte podlahové kúrenie táto podlaha je veľmi dobrá voľba nakoľko, keď je v lete kúrenie vypnuté táto podlaha je na povrchu teplejšia ako napríklad keramická, ktorá je na kontakt omnoho chladnejšia. Vinylová podlaha je cenovo prístupná.

Vyššie spomenutá keramická dlažba je vodotesná preto použiteľná v každom priestore Vášho domu či bytu. Nemusíte sa obávať vlhkosti v kúpeľni. Ak sa Vám páčia napríklad parkety ale bojíte sa vlhkosti tak keramická podlaha Vám ponúka naozaj dôveryhodnú imitáciu na pohľad nerozoznateľnú. Kreatívnosť tu má naozaj voľnú ruku. Na trhu je množstvo krásnych dekorov ako je imitácia betónu, dreva či maľby. Veľká nevýhoda je jej chladnosť v mimo vykurovacej sezóne a tiež jej tvrdosť.

Neodmysliteľnou súčasťou interiérov sú koberce. Majú veľa výhod ako je pohodlnosť pri pokládke, ktorá je v tomto prípade naozaj jednoduchá. Koberce sa dodávajú vo viacerých formátoch. Rámci interiérového dizajnu Váš domov dostane naozaj hrejivý dojem. Na trhu je množstvo druhov, farieb či štýlov. Majú vysokú zvukovú odolnosť. Príprava povrchu nie je komplikovaná. Tento druh podlahy nie je vhodný pre podlahové kúrenie, nakoľko znižuje priepustnosť kúrenia. Tiež sa neodporúča v priestoroch kuchyne a kúpeľne vzhľadom k jeho náročnejšej údržbe.

Ak hľadáte podlahy vhodné do kuchyne tak máme pre Vás malého favorita linoleové podlahy sú ekologické, odolné a ľahko udržiavateľné. Vhodné naozaj do každej miestnosti. V dnešnej dobe sú na trhu linoleové podlahy, ktoré sú vizuálne veľmi príjemné, prispôsobivé pre každý štýl. Tento druh podlahy je vhodné použiť aj pre podlahové kúrenie.

Drevo ponúka množstvo možností úpravy a preto na trhu nájdete veľa druhov. Najznámejšie bude pre každého, keď spomeniem parkety, ktoré znášajú vysokú záťaž v minulosti boli Využívané v kultúrnych domoch, telocvičniach a je tomu tak dodnes. Spracovanie a povrchová úprava, ktorá nastáva po pokládke (lakovanie) zaručuje maximálnu životnosť. Uložiť sa dajú na rôzne varianty diagonála, stromček alebo šachovnica. Ak sa rozhodnete pre tento druh podlahy musíte rátať s vyššou cenou.

Palubovka je o niečo modernejšia. Presne ako pri predošlej musíte rátať s kvalitnou povrchovou úpravou.

Drevené podlahy pôsobia veľmi prirodzene majú veľmi dobrú tepelnú aj zvukovú izoláciu. Vhodné sú najmä do obývačiek, spálne a detskej izby vzhľadom k jeho schopnostiam. V interiéry pôsobí veľmi čisto a prirodzene. Tento druh podlahy sa neodporúča do kuchýň a kúpeľní pre vlhkosť v danej miestnosti. Podlahové kúrenie nie je problém.

Posledná podlaha, ktorú Vám spomeniem je korková podlaha. Tieto podlahy sú ekologické - vyrábané z odpadového dreva, zvukovo izolačné. Podlaha je ľahko udržateľná. V dnešnej dobe je táto podlaha veľmi ťažko rozpoznateľná na pohľad od laminátovej, tento rozdiel je cítiť až hmatom. Podlaha je veľmi príjemná kontakt a má stabilnú teplotu počas leta aj zimy. Práve preto sa tento druh podlahy odporúča skôr na miesta kde nie je podlahové kúrenie.

Na záver by som povedala , že v súčasnosti sú najpredávanejšie laminátové podlahy, ktoré spĺňajú požiadavky na kvalitu a zároveň ponúkajú dobrú cenu. Pre priestory s podlahovým kúrením sú momentálne veľkým trendom vinylové podlahy, ktoré poskytujú optimálnu tepelnú vodivosť a sú odolné voči vlhkosti. Tam, kde nie je podlahové kúrenie a zároveň je dôležitý komfort, sa odporúčajú korkové podlahy, ktoré prinášajú príjemný pocit tepla a zvukovej izolácie.

 

Samozrejme, existuje ešte mnoho ďalších typov podláh, avšak tie, ktoré u nás nie sú tak rozšírené, sme v našom prehľade nezahrnuli. Dúfam, že Vám náš súhrn pomohol. Ak ste sa stále nerozhodli radi Vám u nás podáme komplexnejšie informácie o produkte, cene a tiež Vám pomôžeme vybrať tú správnu podlahu pre Váš interiér.

 

Ponúkame reálne vzorky materiálov, aby ste si mohli vytvoriť predstavu o konečnom výsledku. Ak Vám to nestačí, máme k dispozícii softvér, ktorý Vám umožní v reálnom čase vidieť zladenie dekorov nábytku, podlahy či stien. Týmto spôsobom si môžete vytvoriť dokonalú súhru, ktorá sa stane súčasťou Vášho domova.

 

Adresa prevádzky

Dopravná 412
955 01 Topoľčany

Objednávky

Volajte: +421 903 034 790

Zdieľajte